LEO Express najíždí na plný provoz

Jetnodka Stadler Flirt Po jistých obtížích začíná dopravce LEO Express provozovat všechny své slíbené spojení mezi Prahou a Ostravou. Tyto problémy vznikli zprvu , nedodání osvědčenosti vozidel pro provoz na drážní síti SŽDC . Následně se na některých jednotkách objevily i problémy technického rázu. Na některých souprávách to byli neotevírající se dveře u jiné zase nefunkčnost klimatizace. Nyní když byli tyto dětské nemoci jednotek odstraněny , mohou se nyní již zařadit do provozu s cestujícími.

V tuto chvíli tedy na trase mezi Prahou a Ostravou nabízí firma 16 spojení každý den. Jen pro upřesnění , LEO Express je zatím poslední soukromý dopravce který provozuje dálkovou rychlíkovou dopravu na trase Praha - Ostrava. Rozhodl se jít jinou cestou než konkurenční Regiojet. Nakoupil nové vlaky které jsou určené pro regionální dopravu a nechal si je u výrobce upravit tak aby vyhovovali cestování na delší trasy. Jedná se o elektrické jednotky Stadler Flirt. Jednotka je vybavena 3 cestovními třidamy : Economy , Business a Premium. kde v poslední jmenované nalezneme i elektricky polohovatelná sedadla. Aktuální jizdní řád dopravce je možné shlédnout zde

Díky nákupu nových vozidel poskytuje LEO Express nejkomplexnější palubní služby. Je možné poslouchat palubní rádio s výběrem několika možných stanic. Dále je možné sledovat webovoukamerou děnní před vozidlem. Na palubním intranetu je také možné sledovat aktuální polohu vozidla , také je možné zobrazit čas potřebný k dosažení určité stanice a mnoho dalších údajů o cestě. Taktéž je možné si vybrat i z několika různých her.


Zdroj : LEO Express


Copyright © 2009 - 2013 Železniční web™
Bez předchozího písemného souhlasu je kopírování těchto materiálů zakázáno.


Hlavní stránka Elektrické lokomotivy Elektrické jednotky Motorové lokomotivy Motorové Jednotky Parní lokomotivy